دوره های دیجیتال مارکتینگ

0

 

متدولوژی های دیجیتال مارکتینگ  شامل مفاهیم و الگوهایی هستند که به شما کمک می کنند که درک بهتری از حوزه دیجیتال مارکتینگ داشته باشید و بدانید که دوره دیجیتال مارکتینگ، عرصه پویایی است که دست شما را برای سفارشی سازی مفاهیم متناسب با کسب و کارتان باز می گذارد.

 

اما متدولوژی چیست؟

در منطق از مبحثی به نام نسبت عام به خاص یاد می شود. متدولوژی همان عام و پیش نیازی است که برای فهم خاص یعنی دیجیتال مارکتینگ به کار می رود. در متدولوژی با فلسفه ها و و پیاده سازی آنها به وسیله فرآیندها آشنا  می شویم.

 

کدام عوامل محیطی بر انتخاب متدولوژی تاثیر می گذارند؟

محیط کسب و کار هر کشوری مجموعه ای از عوامل هستند که بر فضای کسب و کار و محیط خرد شرکت ها اثر می گذارند. مجموعه عواملی هستند که بر عملکرد یک بنگاه اقتصادی تأثیر می گذارد، اما مدیران یا مالکان آن بنگاه نمی توانند این عوامل را تغییر داده یا بهبود دهند. در واقع محیط کسب و کار مجموعه ای از سیاست ها، شرایط حقوقی، نهادی و مقرراتی است که بر فعالیت های کسب و کار حاکم هستند. هرگونه تغییرات محیط کسب و کار می تواند در تصمیم ما نسبت به انتخاب متدولوژی مناسب دخیل باشد.

 

شناخت محیط بازاریابی، پیش نیاز انتخاب متدولوژی مناسب

همه ما در بازاریابی با مفهوم محیط بازاریابی آشنا هستیم. در این مفهوم، برای هر شرکتی، نیروهایی خارج از سازمان وجود دارد که می توانند بر توان آن مجموعه اثر بگذارند. مدیری که می خواهد با مشتریانش رابطه ای موفقیت آمیز برقرار کند باید این محیط را بشناسد.

محیط بازاریابی از دو بخش محیط خرد و محیط کلان تشکیل می شود. محیط خرد، نیروهای نزدیک به شرکت هستند و می توانند بر توان شرکت از نظر ارائه خدمت به مشتریان اثر بگذارند، مثل عرضه کنندگان و واسطه های بازاریابی. محیط کلان از نیروهای بزرگ تر اجتماعی تشکیل می شود. در واقع این نیروها می توانند بر محیط خرد اثر بگذارند مثل ترکیب جمعیت، نیروهای فرهنگی و اقتصادی.

 

 

متدولوژی به ما نقشه راه می دهد

در بازاریابی به مسیری که مشتری طی می کند تا محصول یا خدمت ما را خریداری کند، نقشه سفر کاربر می گویند. این مسیر در بازاریابی دیجیتال به صورت هوشمندانه تری وجود دارد. در واقع، از زمانی که کاربر با برند ما آشنا می شود، تا زمانی که یکی از محصولات ما را خریداری می کند، نقشه سفر کاربر نام دارد.

ذکر این نکته لازم است که تمام مسیر برای ما مهم است. باید یک نقشه راه دقیق داشته باشیم. متدولوژی ها برای ما مسیر را بهبود می دهند.

 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

آکادمی کسب و کار دیجیتال راتین این دوره برای کسانی که دوست دارند  دوره دیجیتال مارکتینگ را از پایه یاد گرفته و با بنیادها و اصول آن آشنا شوند، طراحی کرده است. همچنین مدیران یا کارشناسانی که قصد پیاده سازی دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود را دارند، می توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند. اما در مورد چه متدولوژی هایی صحبت خواهیم کرد؟

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.