رشد دسته جمعی متغیرهای بورس

0

رشد دسته جمعی متغیرهای بورس
ر معاملات روز جاری متغیرهای بورسی رشدی دسته جمعی را ثبت کردند.

در معاملات روز جاری متغیرهای بورسی رشدی دسته جمعی را ثبت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز یکشنبه شاخص کل بورس 326 واحد بالا رفت و در عدد 74هزار و 194 واحد رسید.
در این روز سهامداران یک میلیارد و 99 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 3هزار و 500 میلیارد ریال در 62 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.
به این ترتیب امروز در اخبار بازار و سر مایه حجم و ارزش معاملات نیز بالا رفت.
در این روز معاملاتی همه شاخص های منتخب بازار به جز شاخص بازار دوم صعودی بودند. بر همین اساس شاخص بازار اول در حالی 377 واحد صعود کرد که شاخص بازار دوم 165 واحد افت را به ثبت رساند.
نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، سایپا، فولاد مبارکه و بانک ملت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ثبت کردند. این در حالی بود که مپنا بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر داشت.
همچنین در این روز گروه‌های خودرو، بانک ها و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر جدول برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.
بیشترین افزایش قیمت ها نیز متعلق به نمادهای سرمایه گذاری سایپا، سرمایه گذاری صنعت نفت، پالایش نفت تبریز، فرآورده های نسوز آذر، ایران یاسا تایر، سرمایه گذاری صنعت بیمه و صنایع خاک چینی ایران بود.
در مقابل نمادهای الکتریک خودرو شرق، توسعه معادن روی، صنایع جوشکاب یزد، سرامیک های صنعتی اردکان، شهد، پشم شیشه ایران و نیرو محرکه با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.
سهامداران امروز برای خرید سهام پالایش نفت تبریز، فرآورده های نسوز آذر، سرمایه گذاری آتیه دماوند، داروسازی دکتر عبیدی، سایپا دیزل، دارویی رازک و فولاد مبارکه بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را داشتند.
این در حالی بود که در سوی دیگر بازار سرامیک صنعتی اردکان، سفارش ساخت توسعه ملی، اوراق مشارکت شهرداری اصفهان، سرمایه گذاری آتیه دماوند، داروسازی دکتر عبیدی و خوراک دام پارس بیشترین عرضه ها را ثبت کردند و سنگین ترین صف های فروش را داشتند.
همچنین در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله 125 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با معامله یک هزار و 257 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

مطالب آموزشی مدیریت سرمایه و سرمایه گذاری

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.